Lista aktualności Lista aktualności

100 milionów drzew do 2017 roku

8 kwietnia 2016r. o godzinie  10:00 w Nadleśnictwie Wejherowo na powierzchni zlokalizowanej w Leśnictwie Piaśnica rozpocznie się akcja edukacyjno – promocyjna  pn. „100 milionów drzew do 2017 roku".

To działanie realizowane jest przez Lasy Państwowe na zaproszenie Ministra Środowiska, do którego zwróciła się organizacja ENO Programme Assiociation z Finlandii -  Ogólnoświatowa Wirtualna Szkoła Environmental Online ENO . Organizacja ta zrzesza 157 krajów z całego świata.

Kampania skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży w wieku 4-18 lat. Będzie trwała do roku 2017. Program tej kampanii przewiduje sadzenie rodzimych gatunków drzew w danym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem wytypowanych tzw. Akcji (Dni) Sadzenia Lasu i uzyskaniu założenia głównego, czyli posadzenia 100 milionów drzewek.

Do tej pory udało się posadzić około 20 milionów drzew.

Zapraszamy do włączenia się do tej akcji.

W naszym nadleśnictwie wspólne sadzenie lasu odbędzie się na powierzchni przeznaczonej do odnowienia w bieżącym roku. Odnowienie lasu oznacza zakładanie (powstawanie) nowego lasu, w miejscu w którym las został wcześniej wycięty (przejściowo pozbawiony drzew).

Teren, na którym odbędzie się sadzenie lasu znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi relacji Piaśnica - Tyłowo.