Lista aktualności Lista aktualności

Jak korzystać z infrastruktury w lasach

Minęło już trochę czasu, gdy Ministerstwo Środowiska poinformowało nas, że  można swobodnie korzystać z infrastruktury znajdującej się w lasach oraz parkach narodowych w całej Polsce.

W lasach, będących pod zarządem państwa, decyzją Rady Ministrów, począwszy od 20 kwietnia, można było legalnie spacerować. Wyłączona z użytkowania była mała infrastruktura leśna - urządzenia takie jak place zabaw, wiaty, miejsca biwakowania ścieżki edukacyjne czy miejsca do aktywnego wypoczynku. Od 30 maja zostały otwarte i te obiekty.

29 maja 2020 r. wyszło nowe Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W obecnym dokumencie nie ma już zapisów dotyczących małej infrastruktury leśnej oraz miejsc biwakowych, co oznacza, że nie obowiązuje już zakaz korzystania z nich. Natomiast kierownik jednostki może te obiekty pozostawić zamknięte jeśli uzna to za zasadne. …kierownik jednostki może te obiekty pozostawić zamknięte jeśli uzna to za zasadne.

- Likwidacja zapisów o zamknięciu małej infrastruktury jest możliwa dzięki wysiłkom rządu i wszystkich Polaków w walce z COVID-19. Osobiście się starałem by otwarcie nastąpiło jak najwcześniej, z drugiej zaś strony by maksymalnie zabezpieczyć zdrowie spacerowiczów - mówi minister środowiska Michał Woś.

Jak odpowiednio przygotować się do wycieczki ?

Możesz skorzystać ze specjalnych niezbędników dla leśnych wędrowców.

To infografiki przygotowane specjalnie dla  turystów, którzy zamierzają spędzać czas aktywnie, a którym może brakować pomysłu na szukanie zabaw z rodziną w lesie.

Zachęcamy także do skorzystania z obiektów nadleśnictwa - zajrzyj do naszej oferty

 

Pamiętaj, że infrastruktura w naszym nadleśnictwie nie podlega dezynfekcji.

 

Ciesz się bezpiecznie naturą! Stosuj się do bieżących komunikatów służb sanitarnych i władz.

Korzystaj z interaktywnej mapy zamieszczonej w Banku Danych o Lasach.

Sprawdź obowiązujące zakazy wstępu do lasu.

Szukaj i ciesz się atrakcjami turystycznymi do tej pory nie odkrytymi.

 

Zawsze przestrzegaj KODEKSU TURYSTY!