Asset Publisher Asset Publisher

„100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości”

W niedzielę 9 września w Parku Reagana w Gdańsku odbyła się akcja „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018". 

To wydarzenie ogólnopolskie i pomysł Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Funduszy Wojewódzkich. Akcję swoim patronatem objął premier Mateusz Morawiecki.

Lasy Państwowe uczestniczą w  tej inicjatywie, a nasze Nadleśnictwo przygotowało 1500 sztuk sadzonek drzew. Wszystkie znałazły swoich nowych właścicieli.

Główni organizatorzy tj. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Bank Ochrony Środowiska w Gdańsku oraz Nadleśnictwo Wejherowo - przekonywaliśmy, że proekologiczne działania każdego z nas mają wymierne znaczenie. Nasze codzienne czynności powinny uczyć szacunku dla polskiej przyrody. Co zrobimy z naszymi śmieciami, po części wyznacza przyszłość naszych lasów i otoczenia - zieleni na ulicach, osiedlach, skwerach, czy w parkach.

Jak było, można obejrzeć i posłuchać w relacjach Telewizji Gdańsk oraz Radia Gdańsk

https://gdansk.tvp.pl/38915965/100-tysiecy-drzew-na-100lecie-niepodleglosci

https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/82323-100-tysiecy-drzew-na-100-lecie-niepodleglosci-w-gdansku-rozdawano-sadzonki-za-odpady