Asset Publisher Asset Publisher

Dwójka na miejscu - znaki Niepodległej

Lato z Radiem Festiwal 2019... Dwójka na miejscu - znaki Niepodległej

 

Tak piszą o swojej audycji:

"Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej" to cykl audycji plenerowych nawiązujących tym razem do lata 1939 r., rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz rocznicy 1989 r. W audycjach zostaną poruszone tematy związane z historią wybranych miejsc, będą w nich też uczestniczyć przedstawiciele instytucji kultury, aktywnych w danym regionie.

W najbliższą sobotę tj. 20 lipca br. będą gościć w Pucku.

Nasze nadleśnictwo współtworzy to wydarzenie. Na rynku pod namiotami radiowej Dwójki  organizujemy warsztaty. Wszystkich chętnych zapraszamy do zabawy z drewnem. Warsztaty pirograficzne polegają na wypalaniu w drewnie. Na naszych warsztatach powstają małe ozdoby.

Kreatywność, wyobraźnia i super surowiec drewno – pozwalają na tworzenie ekologicznych przedmiotów.

To zajęcia, które dają możliwość poznania drewna tzw. surowego. Nie poddanego specjalistycznej obróbce -  jedynie pociętego na plasterki.  

Uczą cierpliwości, wyciszają i relaksują. Każdy może poczuć się prawdziwym artystą.  

Co innego można w tym dniu zobaczyć, usłyszeć… .

 „Na początku zagra Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Ziemi Puckiej (start o  godz. 12.00), a słuchacze Dwójki – zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści – będą mogli wziąć udział w konkursie "Dwójka na piątkę" (od godz. 12.30); warsztatach haftu kaszubskiego z Brygidą Hochschulz i Kołem Gospodyń Miejskich (od godz. 12.30); spotkaniu z kulturą i kuchnią kaszubską (godz. 13.00; we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Gminy  Puck). W planach również m.in. występ zespołu Da Capo Al Fine (godz. 13.00), warsztaty pirograficzne, czyli wypalanie w drewnie we współpracy z Nadleśnictwem w Wejherowie (godz. 13.30), opowieść o Morskim Dywizjonie Lotniczym i prezentacja obiektów z Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku (godz. 13.45), a wreszcie konkurs "Dwójka na piątkę"  (godz. 14.00) i warsztaty tańca i śpiewu kaszubskiego z Joanną Gostkowską-Białek i Markiem Przewłockim (godz. 14.00)”.

 

Zapraszamy!

 

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)

Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia.  

Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą  
i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.

                                                                                  PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!