Asset Publisher Asset Publisher

Już dziś zapraszamy na festyny organizowane przez Nadleśnictwo Wejherowo

31 lipca zapraszamy do Wejherowa do naszego nadleśnictwa (ul. Sobieskiego 249 przy deptaku), a następnie do Dębek (02.08), Rzucewa (03.08), Jastarni (04.08) i Helu (05.08)

Nasza przyroda jest niezwykła, a lasy w Polsce są wyjątkowe.  Ekosystemy leśne są naturalnym miejscem wypoczynku i rekreacji. Z każdego miejsca w Polsce można w nie więcej niż godzinę dotrzeć do ogólnodostępnego lasu. Taka przyroda nas uspokaja i ma dobroczynny wpływ na nasze życie. Nasze lasy są miejscem pracy – nas leśników.  Są też naszą „zieloną szkołą”.

Zapraszamy do poznania naszych działań, wiedzy o ciekawych roślinach i zwierzętach i ogromnej różnorodności, którą można zobaczyć w lasach nadleśnictwa. 

O tym wszystkim chętnie opowiemy, a ponadto pobawimy się drewnem, bo drewno to surowiec doskonały, niezwykły.

Spotkaniom będzie towarzyszyć promocja „Dobre z lasu” – produktów żywnościowych pochodzących z polskich lasów, z gwarancją, że ta żywność jest zdrowa i smaczna.   

 

Partnerami wydarzeń są Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku oraz Centrum Informacyjne Lasów Państwowych w Warszawie, Krokowskie Centrum Kultury, Rzucewo „Osada Łowców Fok”/Gmina Puck, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Jastarni.

 

Zapraszamy w godzinach od 12.00 do 16.00 do wspólnej zabawy!