Asset Publisher Asset Publisher

KOLEJNE MIEJSCA DO WYPOCZYNKU

Z końcem czerwca Nadleśnictwo Wejherowo oddało do użytkowania kolejne miejsca do wypoczynku i rekreacji. W tegorocznym sezonie turyści będą mogli korzystać z nowowyremontowanych obiektów turystycznych w leśnictwie Kępino i leśnictwie Darżlubie.

W leśnictwie Kępino, przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Muza” i jednocześnie przy uczęszczanej ścieżce rowerowej Wejherowo-Leśniewo na miejscu postoju w oddziale 31 f, na turystów czekają dwa nowe ławostoły oraz utwardzony plac na potrzeby dogodnego parkowania pojazdów a także oznaczone miejsce dedykowane dla osób niepełnosprawnych.

W leśnictwie Darżlubie, Nadleśnictwo Wejherowo przygotowało aż cztery miejsca, dwa z nich zlokalizowane przy szosie Leśniewo-Darżlubie w oddziałach 159 a oraz 158 h. kolejne miejsce to bardzo lubiany przez turystów parking w Sikorzynie (oddział 191 d) oraz miejsce postoju przy ścieżce rowerowej Wejherowo-Darżlubie w oddziale 168 f.

Wszystkie miejsca zostały wyremontowane w nowym standardzie stosowanym przez Nadleśnictwo Wejherowo, gdzie wszystkie elementy wykonane są z naturalnego drewna z zachowaniem jego naturalnego kształtu.

 Sprawdził się również zastosowany wcześniej podział miejsc postojowych na strefę parkingową oraz strefę rekreacyjną. I tak, strefa parkingowa jest utwardzana kruszywem naturalnym, natomiast strefa przeznaczona do bezpiecznego wypoczynku, jest oddzielona ogrodzeniem i na niej znajdują się urządzenia turystyczne tj. ławostoły, ławeczki, miejsca na ognisko. Taki podział znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo wypoczywających uczestników często przebywających tam wraz z małymi dziećmi.

Lokalizację wszystkich obiektów na terenie Nadleśnictwa Wejherowo można znaleźć na stronie przygotowanej przez Lasy Państwowe specjalnie dla turystów: www.czaswlas.pl

Zgodnie z kampanią „Dla lasu, dla ludzi” - Zapraszamy do lasu!