Asset Publisher Asset Publisher

Międzynarodowy Dzień Lasów

Pierwszy dzień wiosny to także Międzynarodowy Dzień Lasów. Tego dnia wystartuje również ogólnopolska kampania „Łączą nas drzewa”. Akcja ma skoncentrować uwagę Polaków na roli drzew w przyrodzie.

„Lasy to droga do odnowy i dobrego samopoczucia” to hasło ma wybrzmieć podczas tegorocznego Międzynarodowego Dnia Lasów. Polscy leśnicy od wielu lat podkreślają znaczenie zielonych terenów dla zdrowia każdego z nas. W tym roku podczas MDL wystartuje również ogólnopolska kampania „Łączą nas drzewa”, podczas której leśnicy m.in. zachęcają do leśnych spacerów i cieszenia się budzącą się po zimie przyrodą.

Więcej o akcji „Łączą nas drzewa”

Zdrowe lasy to zdrowi ludzie, gdyż to zielone tereny wpływają korzystnie na zdrowie fizyczne i psychiczne każdego z nas. Lasy dostarczają świeże powietrze, bogatą w składniki odżywcze żywność, składniki do produkcji leków, czystą wodę i przestrzeń do rekreacji. Niestety, świat traci co roku 10 mln ha lasów (powierzchnia równa terytorium Islandii), a degradacja ziemi dotyka prawie 2 mln ha, czyli obszaru większego niż Ameryka Południowa.

Podczas tegorocznych obchodów organizatorzy MDL podkreślają, że zdrowe lasy to zdrowi ludzie. Lasy zapewniają korzyści zdrowotne, świeże powietrze, bogatą w składniki odżywcze żywności, składniki do produkcji leków, a także czystą wodę i przestrzeń do rekreacji. Według ONZ w krajach rozwiniętych do 25 proc. wszystkich leków jest pochodzenia roślinnego, a w krajach rozwijających się liczba ta sięga 80 proc.

Więcej można przeczytac na stronie Lasów Państwowych