Asset Publisher Asset Publisher

Piaśnica - kultura miejsca. Kultura leśna w Piaśnicy.

„Kultura to nie tylko sztuka, ale też kultura upraw, przyroda, zrównoważony rozwój i odpowiednia dbałość o środowisko naturalne” . Tak o pracy leśników w Piaśnicy mówi Aleksandra Pitra-Kox - Prezes Fundacji Sedlaka.

Te elementy w naszym nadleśnictwie wyjątkowo łączą się w lasach piaśnickich.
W lasach, które zostały dotknięte wielką tragedią Narodu Polskiego, Kaszubów, zwykłych ludzi… . Stały się świadkiem bestialskiego mordu
w czasie II WŚ, zbrodni dokonanej przez Niemców.

Dziś to miejsce pamięci położone na terenie leśnictwa Piaśnica w Nadleśnictwie Wejherowo. Miejsce, w którym daje się pogodzić troskę o zachowanie kultury miejsca z kulturą leśną.

https://youtu.be/VW5edDCfOIA

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!