Wydarzenia Wydarzenia

DNI OTWARTE za nami... .

Dni otwarte już za nami … .

20 i 21 marca w Nadleśnictwie Wejherowo odbyły się 2 wydarzenia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów ’MDL 2019.  W środowe popołudnie najpierw wysłuchaliśmy opowieści o „sowach z sąsiedztwa”, wygłoszonej przez podleśniczego Mateusza Heise, a w czasie nocnego spaceru po lesie nasłuchiwaliśmy „co w lesie huczy?”.

Krótką relację z nocnego spaceru można obejrzeć poniżej

https://www.telewizjattm.pl/dzien/2019-03-21/49838-swietowali-dzien-lasow-z-ich-mieszkancem.html?play=on

Następnego dnia razem z uczniami i wychowankami wejherowskich (nie tylko) szkół, poznawaliśmy kolejnego nocnego łowcę – nietoperza. Nietoperze budzą wiele emocji, na szczęście strach można zastąpić poznawaniem… . Te najciekawsze informacje przygotowała podleśniczy Małgorzata Hoppe.

Trochę dodatkowych informacji o nietoperzach można znaleźć na także stronie Lasów Państwowych https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/jesiennie-wedrowki-nietoperzy

 

Również w tym dniu w nadleśnictwie zagościły sowy „na żywo”. Swoich podopiecznych tj. puchacza bengalskiego i płomykówkę, zaprezentował kolega Mateusz Heise.

Ponadto bawiliśmy się w leśną „zgaduj zgadulę”, rozbudzaliśmy zmysły na specjalnie przygotowanej ścieżce oraz uczyliśmy się rozpoznawania gatunków po liściach i szyszkach.

Nasze dzieci nigdy nie są zbyt młode, by zacząć uczyć się o drzewach! Starsi też trochę mogą sobie przypomnieć.

Były jeszcze inne atrakcje i dla każdego niespodzianka😊.

W czasie tych DNI OTWARTYCH – wszyscy zetknęliśmy się z tegorocznym hasłem MDL, które brzmi „Naucz się kochać lasy”. Leśnicy dobrze znają i rozumieją naturę, równocześnie poznają najnowocześniejsze technologie, by sprawnie zarządzać lasami w sposób zrównoważony. Nowoczesna i tradycyjna wiedza to klucz do zachowania lasów w dobrym stanie.

Inwestujemy w edukację i od lat ją prowadzimy. To bardzo ważna część naszej pracy. Dzielimy się swoją wiedzą, uczestniczymy w wychowywaniu kolejnych pokoleń w duchu poszanowania praw dla przyrody i człowieka, próbujemy kształtować postawy proekologiczne. Chcielibyśmy, aby każdy  z nas mógł czerpać radość z obcowania z przyrodą, pobudzać swoją wrażliwość i uczyć się odpowiedzialności, po prostu zmieniać świat na lepsze.