Wydarzenia Wydarzenia

Już po ...

23.03 br. w marcowy sobotni wieczór odbyła się po raz drugi w Nadleśnictwie Wejherowo  wyjątkowa akcja - Noc Sów. To wszystko wydarzyło się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo leśnej Muza.

Osiemdziesiąt osób, w tym ok. 40 dzieci, poznawało tajemnice życie sów. Swoją wiedzą podzielił się podleśniczy Mateusz Heise - prywatnie właściciel kilku sów, a przede wszystkim "ojciec" płomykówki o sympatycznym imieniu Isil. Poza podstawowymi faktami z życia tych wyjątkowych ptaków, ogromne zainteresowanie wzbudziła ich dieta ... ,o której tak ciekawie opowiadał prelegent.  

 

Po zakończeniu prelekcji młodsza część uczestników wzięła udział w warsztatach przeprowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa (m.in. przez podleśniczego Leśnictwa Kępino panią Katarzynę Gronek) oraz bliskich znajomych i przyjaciół ( Aleksandrę Wentę i Agnieszkę Borowską) .

Każdy mógł nauczyć się rozpoznawania wybranych gatunków sów występujących w Polsce, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z żywą sową, czy rozwiązać sowią krzyżówkę. 

Wiele ciekawostek znalazło się też w wyświetlanym filmie Artura Tabora pt. „Sowy Polski”. A wieczór zakończył się tuż po nocnym spacerze.

W tym roku niestety nie udało się usłuszeć miejscowych - czyli naszych sów. Można jednak zapoznać się z wyjątkowym śpiewem tych nocnych łowców na stronie http://nocsow.pl/