Wydarzenia Wydarzenia

Tak było na Eko-liczniku...

W dniu 10 maja 2017 roku w Sali Konferencyjnej nadleśnictwa odbyła się IV edycja konkursu matematyczno – ekologicznego „Eko – licznik 2017".

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego. Organizatorem konkursu jest Samorządowe Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie, Zarząd Powiatowy Ligi Ochrony Przyrody oraz Nadleśnictwo Wejhrowo.

W tym roku do konkursu przystąpiło 7 trzyosobowych drużyn.  Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu zadań testowych przygotowanych przez nauczycieli SG w Bolszewie. Drugi etap planowany był w miejscowym ogrodzie dendrologicznym, ale ze względu na złe warunki atmosferyczne odbył się również w Sali Konferencyjnej. Na uczestników czekało sześć konkurencji: biegłość liczenia i określania przynależności systematycznej zwierząt, rozpoznawanie liści, rozpoznawanie szyszek, układanie tangramu, krzyżówka przyrodnicza i wykreślanka matematyczna. Po zmaganiach konkursowych na uczestników czekały warsztaty w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowane przez uczennice klasy III E z Gimnazjum w Bolszewie.

Komisja konkursowa przyznała trzy miejsca główne:

I miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie

II miejsce – Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze Wejherowskim

Pozostałe drużyny zostały uhonorowane dyplomami za udział w konkursie i nagrodami rzeczowymi. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i gościom za udział w naszej imprezie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Do zobaczenia!