Lista aktualności Lista aktualności

DZIEŃ SPORTU Z NADLEŚNICTWEM WEJHEROWO

Promocja ruchu na świeżym powietrzu oraz spora dawka zabaw edukacyjnych – taka była oferta na stoisku Nadleśnictwa Wejherowo zorganizowanego z okazji Powiatowego Dnia Sportu.

Gdzie najlepiej pobiegać? Pojeździć na rowerze? Czy pójść na spacer?

Oczywiście w lesie! Lasy to miejsce przyjazne do uprawiania różnego rodzaju sportów, gdzie podczas wysiłku fizycznego można wspaniale dotlenić organizm i zrelaksować się „zielonym” otoczeniem, wolnym od zgiełku i zanieczyszczeń.

Dlatego też, Nadleśnictwo Wejherowo wzięło udział w obchodach Powiatowego Dnia Sportu zorganizowanego w tym roku w ART-Parku w Bolszewie w dniu 16 września.

Na stoisku nadleśnictwa można było sprawdzić swoja wiedzę z zakresu znajomości fauny i flory polskich lasów, gospodarki leśnej, ochrony przyrody a także poćwiczyć swoją zręczność.

Dla wszystkich uczestników czekały ciekawe nagrody.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska do samodzielnego wypalania pamiątek, gdzie na przygotowanych krążkach drewna za pomocą wypalarki oraz według własnego pomysłu uczestnicy tworzyli małe arcydzieła. Wykonane prace dzieci z radością zabierały jako pamiątki do domu.

Zapraszamy do lasu! Do zobaczenia na ścieżkach rowerowych, trasach pieszych oraz ścieżkach edukacyjnych!