Lista aktualności Lista aktualności

Remont kolejnych leśnych miejsc postojowych.

W ostatnich dniach Nadleśnictwo Wejherowo, zakończyło remont dużego obiektu jakim jest miejsce postojowe obok leśniczówki w Kąpinie oraz znacznie mniejszego obiektu, znajdującego się kawałek dalej, na rozjeździe dróg Darżlubie- Leśniewo.

Miejsca wyposażono w nowe elementy, wyremontowano część starych urządzeń oraz postawiono nowe oznakowanie. Na dużym obiekcie wyznaczyliśmy obszar przeznaczony dla pojazdów oraz strefę rekreacyjną, z wyznaczonymi miejscami do palenia ognisk. Mamy nadzieję, iż powstrzyma to poruszanie się samochodami po całym terenie co powodowało jego rozjeżdżanie, i że wiosną ślady dojazdów oraz miejsca po ogniskach się zazielenią, co poprawi estetykę miejsca i wpłynie pozytywnie na możliwość zrelaksowania się.

Oba obiekty znajdują się przy chętnie wykorzystywanym przez mieszkańców Wejherowa oraz okolicznych pomniejszych miejscowości, tzw. „asfalcie darżlubskim", który jest nie lada atrakcją dla rolkarzy i rowerzystów. Miejsce obok leśniczówki jest dodatkowo, często odwiedzane przez ludzi wolących bierny wypoczynek np. z książką w ręku. Nadleśnictwo Wejherowo prace wykonało z myślą o mieszkańcach aby umilić im pobyt na łonie natury. Serdecznie Zapraszamy!

Jednocześnie apelujemy o poszanowanie wykonanej pracy i zachęcamy do poczuwania się do współodpowiedzialności za stan ogólnodostępnej infrastruktury, która ma służyć nam wszystkim jak najdłużej. Nie pozostawajmy obojętnymi na akty wandalizmu oraz niewłaściwe zachowania.